Teresa Zaporowska-Charbonnel

Teresa Zaporowska-Charbonnel jest absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Podyplomowego Studium Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Pracowała jako nauczyciel języka polskiego w szkołach średnich, m.in. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. Po zamieszkaniu we Francji korzystała ze swojego doświadczenia pedagogicznego, ucząc języka polskiego na kursach językowych dla Francuzów i obcokrajowców oraz w środowisku polonijnym.
Pogłębiała równocześnie znajomość języka francuskiego, studiując na Université des langues et lettres w Grenoble (Centre Universitaire d’Etudes Françaises). Rozumie więc, jakie trudności mają ci, którzy chcą się nauczyć tego języka. Dlatego zrodził się pomysł na napisanie Gramatyki francuskiej inaczej.
Autorka ukończyła również Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Z Polską zawsze łączyły ją i wciąż łączą nie tylko więzi rodzinne i sentymentalne, ale też kulturalne i historyczne. Właśnie z myślą o Polsce i Polakach założyła sekcję polską w Radiu Grenoble-Fontaine, promując nasz kraj, polską tradycję i obyczaje.

Wyświetlanie jednego wyniku