Promocja!

Teatr snów

(1 opinia klienta)

44,90  39,90 

Opis

Szukasz książki, w której zamiast prostych odpowiedzi czekają pytania, a gatunki literackie mieszają się jak w tyglu czarnoksiężnika? Sięgnij po Teatr snów!

Główną aktorką na scenie Teatru snów jest Ruda, kobieta o włosach w kolorze płomienia, którą dręczą koszmary.

– Cóż w tym dziwnego? – zapytasz. – To się przecież zdarza.

Lecz sny niczym trucizna przenikają do rzeczywistości. Rudą uprowadzają zakapturzone szkielety, a pan Cairo oskarża o czary. To początek przedziwnej gry
w życie-śmierć. Szybko stajemy się uczestnikami niezwykłych wydarzeń, odwiedzamy światy, które tworzą się na naszych oczach, by po chwili rozpaść i zniknąć
w nicości. Czeka nas podróż przez labirynty wspomnień, historie pełne magii, miłosnych uniesień i śmiertelnych potyczek, przerażenie, a może śmiech.

Teatr snów to prawdziwa uczta dla wyobraźni, surrealistyczny spektakl niedopowiedzeń, koszmarnych zjaw tonących w mroku pośród słów, niebezpiecznie wciągający i pozostawiający uczucie niedosytu.

Co tak naprawdę kryje się za kurtyną Teatru snów?

Dodatkowe informacje

Waga 434 g
Wymiary 20.5 × 3 × 14.5 cm
ISBN

978-83-54319-87-3

Autor

Dylewicz Iwona Anna

1 opinia dla Teatr snów

 1. Książkowe Zacisze

  Zapraszam Cię na spektakl pełen niecodziennej, wręcz niepojętej magii.
  Sceną niechaj będzie Twoja wyobraźnia, w rolach głównych wystąpią słowa.
  Rezerwuję dla Ciebie miejsce w pierwszym rzędzie – mam nadzieję, że usiądziesz i obejrzysz to widowisko od pierwszej do ostatniej strony…

  Czego powinnaś się spodziewać?
  Najlepiej spodziewaj się niespodziewanego!

  Bowiem w “Teatrze snów”, prawa fizyki i logiki rzadko dochodzą do głosu. Rządzi niemożliwe z zaskakującym; typowe, zwyczajne i oklepane nie mają wstępu.
  Historia składa się z 9 części, każdej innej i niepowtarzalnej, każdej przepełnionej czarem. Główną aktorką jest płomiennowłosa Ruda, uwikłana w koszmary na jawie i senną rzeczywistość. Ruda podróżuje po światach, których nie ma, spotyka ludzi istniejących nigdzie, ucieka przed wysłannikami mrocznego pana Cairo, o którym wiadomo nic. Ruda przywdziewa wiele masek, odgrywa wiele ról, a sens całej maskarady ukrywa się gdzieś między wierszami…

  ” – Dlaczego uciekałeś?
  – Życie mnie przerasta. Nie mogę pogodzić się, że jestem tu i teraz. Szukam stąd wyjścia…”

  “Teatr snów” to coś, na co czekałam, choć dopóki nie otworzyłam książki, sama nie wiedziałam, że na to czekam. “Teatr snów” to romans gatunków, taniec sprzeczności, magiczna uczta dla wyobraźni. To coś nieszablonowego, świeżego, przyciągającego uwagę. Chwilami miałam wrażenie, że podążam ścieżką twórczości Doroty Terakowskiej, co może było tylko złudzeniem, ale jakże przyjemnym. Zahipnotyzowałam się tą historią, z przyjemnością zgubiłam się pośród labiryntu niedopowiedzeń i niecodziennej magii. W budowaniu klimatu niewątpliwie pomogły też intrygujące ilustracje, wykonane przez samą autorkę.
  Nie wszystkie części podobały mi się w równym stopniu. Początek wbił mnie w fotel, potem zaliczyłam małe upadki, przeplatane wzlotami, ale ostatecznie czar zadziałał i wprost pragnę więcej!

  “Teatr snów” to książka specyficzna, dlatego podejrzewam, że nie każdemu przypadnie do gustu. Osoby lubujące się w dziwnych, niebanalnych historiach, powinny jednak docenić jej oryginalność. Myślę, że warto kupić bilet i obejrzeć ten spektakl, bo to coś, czego jeszcze nie było. Skuś się – może Tobie także potrzeba takiego widowiska?

  “Zawsze trzeba uważać z pochopnym wypowiadaniem życzeń, bo mogą się spełnić w najmniej oczekiwanym momencie.”

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *